Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   masquerade90   Jak wybrać prawnika?
0

Jak wybrać prawnika?

Zdarzają się w naszym życiu sytuacje, kiedy potrzebujemy wsparcia i opieki ze strony prawnika. Podaż usług prawniczych jest całkiem spora - jak zatem wybrać prawnika, który naprawdę zasługuje na nasze zaufanie?

  1. Doceń “pocztę pantoflową”

W przypadku poszukiwania prawnika, dobrze jest posłuchać osób, które mają już tego rodzaju doświadczenia. Jeżeli nasz dobry przyjaciel poleca nam doświadczonego karnistę, to prawdopodobnie jest on godny naszego zaufania! Możemy także sprawdzić internetowe opinie i rekomendacje, ale bierzmy pod uwagę tylko te, które zawierają uzasadnienie lub są podpisane imieniem i nazwiskiem.

2. Pytaj o doświadczenie

Prawnicy specjalizują się w różnych gałęziach prawa. Jeżeli więc mamy sprawę cywilną, to będziemy szukać innego specjalisty, niż ktoś, kto będzie dochodził swoich praw podczas sprawy karnej. Nie obawiajmy się więc zapytać o specjalizację i doświadczenie w podobnych sprawach. Nie przekreślajmy jednak młodych osób - często są one najbardziej zaangażowane w sprawę, gdyż zależy im na budowaniu swojej pozycji. Nie ufajmy natomiast komuś, kto nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć na nasze pytania lub traktuje nas lekceważąco.

3. Ostrożność w kwestii ceny

Jeśli zależy nam na naprawdę dobrym prawniku, nie powinniśmy kierować się jedynie tym, by usługi były jak najtańsze - doświadczony specjalista ma prawo do godnego wynagrodzenia za prowadzoną sprawę. Z drugiej strony jednak, niektóre kancelarie oferują usługi za wyjątkowo wysokie kwoty - wcale nie oznacza to, że prawnik taki będzie bardziej skuteczny, niż ktoś, kto ma niższe stawki.


Ten wpis czytano 113 razy.