Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   masquerade90   Eko kalendarze
0

Eko kalendarze

Nie potrafię przenieść swojego kalendarza do aplikacji czy chmury, lecz jednocześnie unikam posiadania zbędnych rzeczy, także papierowych. Przestałam kupować gazety - przeszłam na wersje elektroniczne. Niepotrzebne papiery oddaje do punktu skupu, a stare czasopisma do poczekalni. Kupiłam także brykieciarkę do papieru. Jakie inne sposoby na oszczędzanie papieru znacie i polecacie? 


Kompromisem wydał mi się niewielkich rozmiarów kalendarz, który wydrukowałam zgodnie ze swoim projektem w drukarni internetowej. Projekt jest mój, ponieważ zawiera szereg eko porad i przypominajek na każdy dzień kolejnego roku. Do tego miejsce na zapiski, wydarzenia i inne potrzebne rzeczy. 

Co najważniejsze, cały kalendarz został wydrukowany na papierze ekologicznym. Co to oznacza? Papier ekologiczny stworzony jest z makulatury. Mnie osobiście podoba się nie tylko pochodzenie, ale także jego retro wygląd. Brązowo-szary kolor współgra z innymi dodatkami w stylu vintage. 

A co z ceną papieru ekologicznego i takich kalendarzy? Cena jest wyższa, gdyż pozyskanie papieru z makulatury wymaga prawdopodobnie więcej nakładu pracy niż pozyskanie standardowego papieru. Z tych powodów kalendarzy wydrukowanych na papieprze ekologicznym nie znajdziemy w empikach czy innych sklepach. 

kalendarze

Ten wpis czytano 145 razy.
Wypowiadasz się jako: niezalogowany

Dlaczego warto się zalogować?

  • Uzyskasz prosty dostęp do narzędzi portalu
  • Zautoryzujesz swoje wypowiedzi, stały NICK
  • Spopularyzujesz swoją osobę, AVATAR

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Dołączysz do społeczności ekologia.pl
  • Otrzymasz własną galerię i blog
  • Poznasz nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach
Zaloguj sięZarejestruj się
Podpis:
Ocena: