Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   masquerade90   3 książki o zdrowym odżywianiu, które trzeba przeczyta
0

3 książki o zdrowym odżywianiu, które trzeba przeczyta

Jak wiadomo, zdrowe odżywianie stało się ostatnio bardzo popularne niemal na całym świecie. Bardzo popularne stały się również programy kulinarne, w których także jest promowane zdrowe jedzenie. Zapewne dzięki takim programom telewizyjnym, spora część naszego społeczeństwa chętniej sięga po zdrowsze produkty, warzywa czy owoce. Muszę przyznać że sama zaczęłam stosować zdrowsze produkty i unikam bardziej tłustych potraw. Kiedyś w ogóle nie zwracałam na to uwagi. Co prawda w moim przypadku bardziej przyczyniły się do tego książki niż programy telewizyjne. Oto one :)


Swoją przygodę ze zdrowszym odżywianiem zaczęłam dzięki cudownej książce pt. Jedzenie to leczenie. Czyli prosty przepis na zdrowie i szczupłą sylwetkę. Autorką tej książki jest znana na całym świecie dietetyczka Anna Lewitt, która w swojej książce opisuje że jedzenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, sylwetkę, młody wygląd czy nawet długość życia. „Jedzenie to leczenie” jest napisana w formie poradnika, dzięki któremu możemy dowiedzieć się jak powinny wyglądać nasze posiłki, żebyśmy mogli zachować jak najdłużej młody, piękny wygląd, a przede wszystkim zdrowie.

Jedzenie to leczenie


Kolejną moim zdaniem świetną książką jest książka pt. Antyrak. Nowy styl życia. Dr Servan- Schreiber opisuje w niej między innymi swoje zmagania z nieuleczalnym guzem mózgu. Autor w swojej książce opisuje jak za sprawą zdrowej żywności można wydłużyć długość swojego życia. Bohater naszej książki pokazuje nam jak odpowiednia dieta potrafi pobudzić w naszym organizmie naturalny mechanizm obronny, za sprawą którego autor książki wydłuża długość życia o jakieś 20 lat.Bardzo podobnym przypadkiem jest „Fenomenalna kuracja dr Wahls” Jedyna w swoim rodzaju historia. Dzięki której nasza bohaterka książki dała nadzieję nie tylko sobie, ale również innym chorym na stwardnienie rozsiane, że można walczyć i spowolnić szybkie rozwijanie się choroby, a wszystko dzięki specjalnie skomponowanym posiłkom, dzięki którym Terry była w stanie stymulować pracę swoich mięśni. Autorka opisuje w swojej książce kurację która pomaga powrócić do zdrowia osobom chorym na stwardnienie rozsiane i inne choroby immunologiczne, które do tej pory były uważane za nieuleczalne. Książka stała się dla mnie źródłem inspiracji dzięki której postanowiłam bardziej zwracać uwagę na to co jem ja i moi najbliżsi. Bo jak się okazuje zdrowe odżywianie jest podstawą dla naszego zdrowia.Ten wpis czytano 873 razy.